Slavoj Plzeň vzpírání – 125 let nás zavazuje!

Připadá nám to jako nedávno, když jsme při naší Grand Prix v roce 2019 slavili výročí 120 let trvání našeho oddílu, a najednou je tu další výročí. Je nám už 125 let, a to nás zavazuje pokračovat v této úžasné dlouholeté historii mezi vzpěračskou rodinou. Před pěti lety jsme při oslavě snědli hodně masa a vypili přes 650 piv, kdy je třeba podotknout, že se na tom s námi podíleli i kamarádi z dalších oddílů a borci, kteří se sešli po desítkách let, ale i tak je to výkon hodný mistrů, což však jistě PhDr. Drmola do svých statistik nezavede:-). 

Před pěti lety zde vyšel článek zhodnocující dosavadní činnost Český svaz vzpírání – Od Ludvíka po Staška aneb 120 Let vzpírání na „Masně“ (vzpirani.cz) a je tedy potřeba jen lehce doplnit nové informace. Ano, žijeme a rosteme! Od té doby do dnešních dnů přibylo mnoho úspěchů, kdy je třeba zmínit zlatou medaili Dominika Sládka na MČR mužů v super tíze v roce 2023 a Pavel Kuděj získal bronz na ME Masters.

V mládeži jsme získali na MČR starších žáků bronz díky Jáchymovi Kaasovi a jeho bratr Alan v mladších žácích v týmu Sokolova získal také bronz ve finále družstev. Masters pravidelně vozí medaile z MČR a prokazují, že „dědkům a babkám“ se u nás daří.

V týmových soutěžích jedeme na vlně. Tým mužů je ve druhé lize a před pár lety bojoval v kvalifikaci o účast v první lize, kde byl nad naše síly pozdější Mistr ČR Holešov. Ve třetí lize máme týmy „B“ a „C“, a tady se nám daří kloubit zkušenost a mládí našich závodníků, přičemž odměnou jsou nám jejich osobní rekordy a výkonnostní posun. Ženy už několik let bojují ve druhé lize a junioři opět soutěží v lize juniorů a účast starších žáků v tomto týmu je více než potěšitelná.

Po dlouhých letech máme i svůj „masňácký“ tým v lize starších žáků a Patrik Bajer, Alan Kaas a Martina Ursínyová velmi dobře reprezentují na závodních prknech.

Doba je pro náš sport velmi těžká a nezájem mladých o sport všeobecně, je problémem nejen ve vzpírání. Finanční prostředky jsou velmi limitující, ale přesto jdeme dál a chceme být ještě lepší a silnější.

Jsme velmi rádi, když můžeme na domácím kolbišti na Masně přivítat soutěže všech úrovní a borce, kteří s činkou začínají, ale i borce, kteří u nás útočí na rekordy. Odměnou je nám poděkování za perfektní soutěž a úžasnou atmosféru, kterou pro Vás všechny děláme od srdíčka.

Už teď se těšíme na ligové boje žen a mužů 4. – 5. května a zejména na prosincovou Grand Prix Slavoj Plzeň  kam Vás již teď zveme.

Za vzpěrače TJ Slavoj Plzeň Michal Šváb