Úspěšné zakončení lyžařské sezóny a vítězství v Českém poháru

I přes velmi teplé počasí a nedostatek sněhu se podařilo v březnu a dubnu odjet zbývající závody započítávané do Českého poháru. Závodů se zúčastnili naši junioři v tradičním složení Tereza Eismanová, Karolína Nováčková, Adam Linhart.

Závody FIS, které se konaly 7. – 10. 3 2024 na sjezdovce Stoh přinesly pro naše barvy velmi dobré výsledky. Karolína vybojovala v obřím slalomu 2. a 3. místo a opět se dostala na stupně vítězů. A ve slalomu 9. a 15. místo. Tereza zajela v obřích slalomech 2 x 9.místo, Adam 28. místo.

Nebývale teplá zima znemožnila konání republikového šampionátu ve Špindlerově Mlýně. Díky dobrým vztahům mezi Českým a Slovenským lyžařským svazem se podařilo domluvil spolupráci a konání Mistrovství ČR v rámci série závodů na Štrbském Plese. Mistrovství republiky v technických disciplínách tzv. Tech week se konalo v termínu 8.4 – 11.4.2024. Karolína zajela v obřím slalomu 8. místo a 14. místo ve slalomu. Tereza mistrovské závody bohužel nedokončila.

Výsledky z posledních závodů přinesly Karolíně velmi dobrý příspěvek do bodování Českého poháru, který se jí s bodovým výsledkem 555 bodů nakonec podařilo vyhrát a to jak v kategorii žen, tak i kategorii juniorek. Tereza s bodovým výsledkem 221 bodů obsadila 20. místo z 68 hodnocených závodnic.

Bodové příspěvky všech našich závodníků přispěly k výbornému umístění v celorepublikové soutěži oddílů, kdy v rámci Českého poháru obsadil LO TJ Slavoj Plzeň 8. místo z 51 hodnocených oddílů a byl nejlepším oddílem z Plzeňského kraje.

Gratulujeme našim závodníkům k výborným výsledkům !