Kuželky

Historie oddílu sahá do roku 1933, kdy bylo rozhodnuto o vybudování krytého „kůželníku“. Členové si od něj slibovali pravidelný příjem, který spolu s hospodou každoročně vylepšoval rozpočet spolku.

Jak uvádí kronika, v roce 1938 byla kuželna se šatnou a kuchyní „opravena a obílena“, v roce 1940 byla přistavena toaleta.

Oddílem prošla celá řada borců – zejména ženy, které byly přizvány do reprezentace (Terčová – mistryně ČSSR v roce 1960, Zamboryová, Dobrovolná, Konopíková).

15. 4. 1984 byla stará dvoudráhová kuželna zbourána, aby v roce 1989 byla otevřena nová čtyřdráhová, kterou TJ za přispění Plzeňského kraje, města Plzně a NSA v roce 2022 zrekonstruovala.

Hráči i návštěvníci Slavoje tak hrají na nejmodernějších drahách. V současné době má oddíl 4 družstva.