Zlatá Martina dosáhla historického úspěchu

Zlín přivítal dne 1. 6. 2024 Mistrovství České republiky juniorů a juniorek do 17 let ve vzpírání jednotlivců. Z Masny odjela výprava vedená Josefem Baloghem a Martinou Ursínyovou st. a závodníky Jáchymem Kaasem a Martinou Ursínyovou ml. Oba borci se velmi pečlivě na soutěž připravovali, což bylo velmi těžké kombinovat se školními povinnostmi, které však oba zvládli a Martina se zároveň dostala na vysněnou střední školu. 

Martina v rámci své přípravy bojovala nejen s činkami, ale i s úpravou stravy, aby její výkon byl co nejlepší a mohla startovat ve váhové kategorii do 76 kg, což by znamenalo výrazné přiblížení medailové odměně. Vše klaplo a Martina nastoupila do soutěže v plné síle. To vše znamenalo šest platných pokusů, osobní rekordy, a hlavně – Martina se stala pro rok 2024 Mistrem České republiky!

Tento výsledek je dalším zápisem do naší vzpěračské historie, kdy získané zlato navázalo na titul Oldřicha Bílého z devadesátých let, ale jedná se o první medailový juniorský úspěch mezi ženami, který je hned zlatý! Nutno podotknout, že Martina je ještě věkově starší žákyní, a ve věkové kategorii do 17 let bude startovat ještě dva roky. Už teď je jasné, že Martina bude bojovat o kvalifikaci na MČR do 20 let, které bude v září v Chebu. Martina tak navázala na naše juniorské medailisty, přičemž z novodobé éry připomeneme zmiňovaného Oldřicha Bílého, Karla Němce (starší žáci) Jana a Josefa Baloghovi, Ladislava Podobu, Jana Fialu, Dominika Sládka, Jáchyma Kaase (starší žáci) a Alana Kaase (mladší žáci). 

Mezi juniory ve váze do 67 kg nastoupil Jáchym. Nutno podotknout, že tato váhová kategorie byla nejvíce obsazena a měla i velmi dobrou výkonnostní úroveň. Jáchym tréninkovou přípravu kombinoval s kuželkami a konečné desáté místo s vědomím, že se podařil osobní rekord,  je výrazným úspěchem, jelikož ztráta na na soupeře nebyla vůbec vysoká. Jáchym, poté co minulý rok získal mezi žáky bronz, startoval mezi juniory první rok a ukázal, že pokud bude moct na plno trénovat, tak příští rok bude útočit opět na medaile.