Vzpěračky přepsaly sportovní historii Slavoje

Ženské vzpírání zažívá období obrovského rozvoje, kdy se pořádají všechny soutěže od nejvyšších šampionátů po domácí soutěže. V dresu Slavoje už v minulosti nastoupily čtyři ženy, přičemž průkopnicí byla Natálie Kejzlarová, která se stala vítězkou Velké ceny města Plzně, Martina Boulová, která byla českou rekordmankou, Mistryní České republiky, vítězkou pohárových soutěží, ale zejména „Masters“ Olympijskou vítězkou z Itálie, Ilona Adámková, která je Mistrem České republiky a národní rekordmankou v kategorii Masters, a Lucie Mlejnková, která je rovněž Mistrem České republiky v kategorii Masters. 

V neděli 2. dubna v Meziboří však naše vzpírání poprvé v historii poslalo do ligových bojů ženský ligový tým! Při velmi úspěšné premiéře jsme s děvčaty zdolaly týmy Chomutova a domácí „B“, když jsme byli v těsném závěsu za týmem pražských Bohemians „B“. Medaile si rozdaly děvčata domácího „A“, BC Praha a Brandýsu nad Labem. 

V ligovém týmu nastoupila Lucka Mlejnková, která přijela na soutěž rovnou z Brna, kde den před tím plnila své další povinnosti, a perfektně se závodu zhostila, kdy dala základ našemu úspěchu.

Nová tvář v dresu slavojáckých vzpěračů v podobě Barči Berouškové přinesla potvrzení výborného týmového výsledku a její výkon velmi příjemně překvapil. To samé platí o Klárce Trunečkové, která náš výkon podtrhla a rovněž ukázala, že ještě neřekla poslední slovo, tak jako celý ženský tým ve své ligové premiéře. Jen tak dál, holky!

Český svaz vzpírání – 1. kolo 2. ligy žen 2023 – výsledky, komentáře (vzpirani.cz)  (skupina „A“)