Vzpěračská bomba – Sládek obhájil titul Mistra České republiky!

Získat titul je boj, ale obhájit ho, tak to bývá ještě těžší, což vám potvrdí většina sportovců, kteří se na této úrovni pohybují. Na „Masně“ jeden takový je: Dominik Skládek. Ano tato vzpěračská raketa, která hrdě obléká dres našich vzpěračů, již teď vstoupila mezi vzpěračské legendy vzpěračského oddílu TJ Slavoj Plzeň. 

Dominik v přípravě navíc obhajoval svoji diplomovou práci na České zemědělské univerzitě, což se mu rovněž povedlo. Samotné tréninky Dominik absolvoval v Praze ve vrcholovém středisku Olymp Praha, kde mu byl výraznou oporou reprezentant Josef Kolář a svými radami mu pomáhali i další reprezentační borci a zároveň vedení reprezentace. Celá příprava se však zdála najednou ztracená, když těsně před startem přišla silná viróza, která Dominikovi znemožnila závěrečnou přípravu a donutila ho ulehnout. 

V sobotu 8. 6. 2024 brněnský oddíl TAK Hellas uspořádal pro nás zlatý šampionát. V supertěžké váze došlo na poslední chvíli ještě k přesunům závodníků a při neúčasti reprezentanta Kamila Kučery, byl favoritem právě Dominik.

V průběhu soutěže mu zdatně sekundoval stříbrný Vogel, což je juniorský reprezentant ze Vzpírání Haná, který v závěrečném pokusu v nadhozu 182 kg útočil na Dominikovo vedení, ale poté co činku přemístil, tak ji nevyrazil a naše výprava ve složení Michal Šváb, Milan Matějovský a David Kotrbatý mohla slavit. Dominik i přes problémy se závěrečnou fází přípravy v trhu dal 144 kg a v nadhozu 175 kg, a to znamenalo zlatou obhajobu a opětovné získání titulu Mistr České republiky.

Na úspěchu má největší podíl právě Dominik Sládek, který celou přípravu a tréninky jede ve svém volnu a za své prostředky, což je obdivuhodné a pěvně věříme, že se to vše brzy zúročí. Po zisku titulu se již ozvaly některé týmy z extraligy a také z Německa, které mají o Dominika velký zájem. 

Dominiku, celá „Masna“ Ti děkuje a je na Tebe hrdá!