Sportovní den Slavoj 2023 – pozvánka

Letošní Sportovní den Slavoje se bude od předchozích ročníků zásadně odlišovat. Místo toho, abychom otevřeli náš hlavní areál v Třebízského ulici v Plzni, vydáme se za našimi oddíly, které svou činnost vykonávají mimo město.

Start bude u našeho jezdeckého oddílu, který si letos připomíná 10 let od stěhování z Plzně (na místě bývalé stáje v Kaplířově ulici na Borech je dnes kruhový objezd a zastávka tramvaje na Borská pole).

RJO (Rehabilitační jezdecký oddíl), který nám představí svou činnost, sídlí v Kozolupech č. 101 ve stájích pana Rajchmana. Předpokládaný start je v 9:20 s ohledem na příjezd autobusu a vlaku z Plzně:

autobus
staniceodjezdpříjezd
Hl. nádraží – nový terminál8:35 
CAN8:43 
U Appola8:46 
Kozolupy – U Jána 8:55
vlak
staniceodjezdpříjezd
Hl. nádraží ČD8:44 
Jižní předměstí8:47 
Zadní Skvrňany8:51 
Kozolupy 8:59

V případě, že pojedete autobusem, vystupte na zastávce U Jána, několik metrů se vraťte, přejděte vozovku a stoupejte po asfaltové silnici do kopce. Poté projdete tunelem pod vlakovou tratí a cesta vás dovede až ke stájím. Následující mapka zobrazuje cestu od autobusu červeně.

V případě, že využijete vlakového spojení, vystupte ve stanici Kozolupy a od nádražní budovy klesejte vpravo po silnici. V místě, kde se silnici stáčí prudce doleva, objevíte pěšinu, která vede do tunelu pod tratí. Několik metrů pokračujte do svahu rovně a poté zahněte doleva mezi obytné domy až dojdete na křižovatku, kde se dejte vpravo. následující mapka zobrazuje cestu od vlaku modře.

Po základním představení RJO na vás čeká cca 9 km dlouhá cesta k našemu dalšímu mimoplzeňskému oddílu – Vodního lyžování.

Cestou, která z velké části kopíruje řeku Mži, na vás čeká několik zastavení s úkoly pro děti.

V cíli si pak budete moci opéct buřty. Své oblíbené uzeniny a pečivo si vezměte s sebou – těžko se nám odhaduje možná účast. Horčice a kečup v cíli bude, aby nemusel každý nosit v batohu s sebou.

V případě příznivého počasí se můžete třeba i vykoupat nebo vyzkoušet paddleboard (dle vlastního uvážení si vezměte ručník a plavky).

Cesta vede z větší části přírodou, proto doporučujeme vhodnou obuv. V místech, kde překonává naše trasa silnici (jednou v Kozolupech, jednou v Bděněvsi), dbejte zvýšené opatrnosti. Cesta není vhodná pro kočárky (úzká pěšina nad řekou), ani pro cyklisty (nutno volit objízdnou trasu).

Přihlášky nejsou potřeba, případné dotazy směřujte na tel: 736 689 641.

Zpět do Plzně (nebo do Kozolup) se dostanete vlakem (který jezdí každé 2 hodiny) ze stanice Plešnice vzdálené cca 2 km:

odjezdy směr Plzeň: 12:53, 14:53, 16:53, 18:53

Těšíme se na vás!