Májový turnaj s našimi mladými

Ve dnech 1. 6. a 2. 6. se konal na kuželně TJ Spartak Pelhřimov 17. ročník Májového turnaje krajských výběrů talentované mládeže. Plzeňský kraj vybral hráčky CB Dobřany Anežku Blechovou a Valerii Vaněčkovou a naše borce Šimona Pomykacze a Alana Kaase.

V sobotu probíhala týmová soutěž 4 x 60hs. Začínala Valča a svým super výkonem 292 nás velmi potěšila. Druhý hrál Šimon a ukončil hru také svým osobákem 235. Třetí hrál Alan a 260 byl také dobrý výkon. Jako poslední nastoupila Anežka, která měla potvrdit svou výkonost, ovšem neunesla tíhu zodpovědnosti a svým nejhorším výkonem sezony 220 sražených kuželek stačila na konečné 4. místo mezi všemi kraji.

V neděli se konala soutěž smíšených tandemů. Nasazeni byli Anežka s Alanem. První hrou prošli do kvalifikace. Poté hráli čtvrtfinále proti Jihočeskému týmu a v rozhozu vyhráli. Bohužel boj o finále prohráli s Libereckým krajem opět na rozhoz. Dvojice Anežka a Alan brala nádherné 3. místo!