Derby na kuželně

Domácí kuželkářský souboj družstev C a D měl předem svého favorita: D se přeci jen pohybuje o několik řádků tabulky výše. Nicméně ani včerejší výhru D nezískalo zadarmo, o čemž se přesvědčili i někteří hráči zbývajících družstev Slavoje, kteří si toto utkání nenechali ujít.

První třetina nabídla malé drama mezi Rudlou Březinou a mezi autorem tohoto článku. Hráči se přetahovali o každou dráhu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, kdy nakonec rozhodl počet shozených kuželek 498:492!

Ještě dramatičtější souboj se odehrál ve třetí třetině mezi Mírou Kotasem a Alexem Kalasem, kdy se již zdálo, že Míra svou vybojovanou pozici 2:1 na poslední dráze ztratí. Zvrat však přinesl 119. hod, kterým Míra uklidil dráhu a svůj závěrečný hod tak poslal do plných, čímž svého soupeře překonal a získal další bod.

Svou premiéru před oddílem měl včera nováček oddílu Vlasta Hlavatý, který srazil parádních 519 kuželek, což byl v tento den druhý nejlepší výkon na kuželně. Tomu se říká premiéra!

Nejlepším výkonem dne se mohl pochlubit Jáchym Kaas, který přemohl 532 kuželek.

Zápis o utkání prozradí nejen to, proč Libor Henrich neporazil Naty Bajerovou, i když shodil o 4 kuželky více, ale také výkony na jednotlivých drahách i počet chyb jednotlivých hráčů. A v neposlední řadě i to, že Jan Kraus získal třetí bod pro družstvo C, které ač získalo nejvíce bodů v této sezóně, podlehlo D 5:3!