Závodní období zahájeno

Po tréninkových kempech na ledovcích Hintertux a Möltal, které se uskutečnily v říjnu, listopadu a začátkem prosince, vyrazily závodnice našeho lyžařského oddílu na první FISové závody do rakouského střediska Pass Thurn.

Zde se jely 9. a 10.12. 2023 dva závody v obřím slalomu a Karolína Nováčková zde obsadila v mezinárodní konkurenci 17. a 14. místo, Tereza Eismanová zajela 27. a 23. místo. Na první závody to byly velmi pěkné výsledky, nutno podotknout, že závod se jel na celkem těžké sjezdovce.

Poté se závodnice přesunuly do Karlova, kde se 16. – 17. 12. 2023 konaly první dva závody FIS Českého poháru. Zde první den obě naše závodnice slalom nedokončily, ale druhý den se Karolíně vydařil a dojela na skvělém druhém místě a získala tak první cenné body do Českého poháru. Tereza bohužel druhý závod také nedokončila.

Další závody byly opět slalomy v polském Suche 18. – 19. 12. 2023. Zde Tereza zajela slušná umístění 13. a 16. místo, Karolína bohužel oba závody nedokončila.

Mezi vánočními svátky obě závodnice aktivně trénovaly na Stohu ve Špindlerově Mlýně a těší na další závody, kde chtějí zajet co nejlepší umístění.