Stěna tělocvičny dostala nový kabát

V rámci týdenního streetartového festivalu Wallz se na našem objektu – přesněji na vnější stěně malé tělocvičny směrem k zimnímu stadionu – objeví tři postavy věnující se badmintonu, kuželkám a moderní gymnastice.

Berlínské umělecké duo ZEBU (Lynn Lehmann and Dennis Gärtner), které má proměnu stěny na svědomí, můžete v průběhu týdne pozorovat, koukat jim pod ruce a třeba se i něčemu přiučit.

Produkce festivalu nejdříve celou zeď nabílila (bílé skvrny na chodníku tedy nejsou součástí uměleckého díla ZEBU), aby skryla všechny nevzhledné nápisy na omítce a umělci ještě týž den na bílý podklad načrtli základní obrysy.

Aktualizace – den druhý: v dopoledních hodinách začaly fasádu tělocvičny pokrývat další barvy:

Aktualizace – den druhý: odpoledne jsou již vidět tři postavy, z nichž červená drží raketu.

Aktualizace po druhém dni: Začaly přibývat stíny, kuželkář má již čím házet a gymnastická obruč má horní půlku.

Aktualizace – třetí den: po parném dopoledni (teploty ve stínu přesahují 30°C!) zdobí zeď další barevné plochy. Precizní práce, začišťování ploch – změny, které nejsou možná na první pohled do očí bijící, ale bez nichž by dílo nebylo dokonalé.

Postavám zatím chybí barevné pozadí a jednotlivé prsty. uvidíme, kam se práce posunou během dne – k Plzni podle radaru míří bouřkový mrak ze západu.

Aktualizace – po třetím dnu: Podvečerní snímek zachycuje již téměř dokončené dílo, které díky sporému veřejnému osvětlení získává opět jiný barevný nádech.

Aktualizace: jdeme do finále. Postavy získaly prsty a díky stínování 3D efekt.