Naši vzpěrači na MČR v kategorii Masters opět mezi nejlepšími

Sokol Vyšehrad uspořádal po třiceti letech soutěžní závod a hned to bylo Mistrovství České republiky v kategorii Masters mužů a žen. Dvoudenní maraton měl rekordní účast, o čemž svědčí i fakt, že se zúčastnilo celkem 26 oddílů. Naši borci dlouhodobě patří k nejlepším a opět to potvrdili ziskem 6 zlatých, 3 stříbrných a 1 bronzové medaile.  O jediný bod skončili druzí v součtu medailí mezi všemi kluby. Muži obsadili mezi družstvy šesté a jedenácté místo. Ženy hodnoceny v družstvech nebyly. 

V sobotu 27. 4. do soutěže nastoupila první naše děvčata. Kamila Marčíková získala pro Slavoj první zlato a Martina Ursínyová získala stříbro. Obě ve svých váhových a věkových kategoriích utvořila svá osobní maxima a je na nich vidět opět technické zlepšení.

Mezi muži do bojů první nastoupil Jaroslav Kovářík a právě on mezi muži získal pro nás první zlatou medaili, a to i přes menší zdravotní indispozici. Jako druhý se představil Milan Matějovský, který opět prokázal, že umí pracovat s technikou a vlastní tělesnou hmotností, což vedlo ke zlatu a titulu. Emil Hlaváč a Jaroslav Hlaváček zvedali na hranici svých možností, a zejména Jarda překvapil svým zlepšením po návratu k čince. Emil soutěží prošel velmi takticky a snížení základních pokusů znamenalo odraz ke zlatu, které získal i Jarda. Soutěžní den uzavřel Jirka Lučan, který se potýkal s náhlým respiračním onemocněním, ale přesto se k soutěži dostavil a po lehkých základních pokusech bral očekávaný bronz, který byl vzhledem k situaci velkým vítězstvím. 

V neděli hned v první skupině nastoupil zbytek našich borců a to předseda Michal Šváb, místopředseda Pavel Kuděj a stále se lepšící Tomáš Adámek. Michal svedl doslova „smrtící“ bitvu a po zranění a zdravotních komplikacích, které ho provázeli, měl šest platných pokusů, přičemž o jeden kilogram přišel o titul a skončil druhý za zlínským Špidlíkem. Pavel Kuděj bojoval do posledního pokusu s Bokem z Bohemians, kdy i on následně získal stříbro. Naše fenomenální vystoupení ukončil Tomáš Adámek, který si poradil se soupeři a získal další zlato. 

Vystoupení našich borců opět znamenalo výrazný úspěch pro naše vzpírání a opět se potvrdilo, že patříme k absolutní špičce v České republice. https://www.vzpirani.cz/masters/5051-46-mistrovstvi-cr-masters-2024-vysledky