Lyžaři zahájili trénink na novou sezónu.

I když počasí zatím na zimu moc nevypadá a užíváme si prodlouženého léta, tak lyžaři již zahájili trénink na novou sezónu. Jejich přechodným domovem se stala lyžařská hala v litevském Druskininkai.

Zde naši juniorští závodníci společně s juniorským výběrem Plzeňského kraje absolvovali již dva týdenní tréninkové kempy a to v termínech 21. – 25. 8. 2023 a 17. – 22. 09. 2023. Hala umožnuje trénink pouze slalomu.

Tréninku se zúčastnili Tereza Eismanová, Karolína Nováčková a Adam Linhart. Věříme, že příprava v hale pomůže k tomu, aby naši závodníci dosáhli minimálně stejných výsledků jako v loňské sezóně, kdy jsme jako oddíl obsadily 14. místo ze 47 oddílů v Českém poháru.

A Karolína Nováčková 10. místo v Českém poháru žen a 4. místo v mladších juniorkách. Naši závodníci věří, že další tréninkové jednotky na lyžích už budou moci absolvovat na ledovcích. Lyžování venku má přeci jen větší kouzlo.